Vybrané filtre
Kasínové hry:Ruleta
Vyčistiť filtre
Vyčistiť filtre Filtrovať
Filtrovať podľa
Typ hry
Automaty, Ruleta, Blackjack, Video poker, Bingo, Baccarat
Automaty +14636 RuletaBlackjack +126 Video poker +139 Bingo +145 Baccarat +46 Hry s kockami a craps +10 Keno +46 Stieracie žreby +267 Iné Hry +494 Crash hry +88
Vybrané filtre
Kasínové hry:Ruleta
Vyčistiť filtre
Vyčistiť filtre Filtrovať
Filtrovať (1)
načítavam
Roulette (Habanero)
Roulette (Habanero) od Habanero
French Roulette (NetEnt)
French Roulette (NetEnt) od NetEnt
VIP Roulette Ultimate
VIP Roulette Ultimate od EASIT
European Roulette Pro
European Roulette Pro od Play'n GO
European Roulette (Red Tiger)
European Roulette (Red Tiger) od Red Tiger Gaming
American Roulette (BGaming)
American Roulette (BGaming) od BGaming
Gem Roulette
Gem Roulette od iSoftBet
Roulette (Relax Gaming)
Roulette (Relax Gaming) od Relax Gaming
Roulette (Pragmatic Play)
Roulette (Pragmatic Play) od Pragmatic Play
Mega Fire Blaze Roulette
Mega Fire Blaze Roulette od Playtech
European Roulette (BGaming)
European Roulette (BGaming) od BGaming
American Roullete 3D (Evoplay)
American Roullete 3D (Evoplay) od Evoplay
Roulette X (Pixiu Gaming)
Roulette X (Pixiu Gaming) od Pixiu Gaming
French Roulette (BGaming)
French Roulette (BGaming) od BGaming
Low Stakes Roulette
Low Stakes Roulette od Switch Studios
Vikings Multifire Roulette
Vikings Multifire Roulette od Real Dealer Studios
Lucky Roulette
Lucky Roulette od Belatra
Sweep&Win Roulette
Sweep&Win Roulette od Switch Studios
Double Dragon Roulette
Double Dragon Roulette od Dragon Gaming
European Roulette VIP (Champion Studio)
European Roulette VIP (Champion Studio) od Champion Studio
Zobraziť viac hier (+20)
1 2...12

Ako sa hrá ruleta?

Ruleta je klasická hazardná hra, ktorá je obľúbenou súčasťou každého kasína, vrátane online kasín. Jej názov pochádza z francúzskeho slova „roulette", čo v preklade znamená malé koleso. Hra pozostáva z ruletového kolesa, ktoré je rozdelené na 37 alebo 38 číslovaných farebných políčok, bielej guľôčky a plánu, na ktorý sa umiestňujú stávky v podobe žetónov.

V rulete existujú rôzne druhy stávok. Hráči môžu staviť na jedno číslo, skupiny čísel či farieb. Ruletové stávky sa delia do dvoch základných kategórií:

  • Vnútorné stávky – Vkladajú sa priamo na čísla.
  • Vonkajšie stávky – Umiestňujú sa na sektory mimo čísiel.

Ak stavíte na jedno číslo, máte síce menšiu pravdepodobnosť výhry, no môžete získať väčší obnos peňazí. Naopak, stávky na viac rôznych políčok znamenajú častejšie a nižšie výhry. Stávky je možné umiestniť predtým, než krupiér roztočí koleso, vhodí doň guľôčku a ohlási koniec stávok.

Cieľom hry je uhádnuť, na ktorom čísle sa guľôčka zastaví po jej vhodení do ruletového kolesa. Podľa tohto výherného čísla sa následne posudzujú ostatné stávky. Krupiér najprv zozbiera stávky, ktoré prehrali, potom vyplatí hráčom ich výhry.

Stávky a vyplácanie

Ak uhádnete konkrétne výherné číslo, obdržíte 36-násobok svojej stávky. Ďalej je možné vsádzať na kombinované stávky – dvojicu alebo trojicu čísel, štyri čísla, šesť čísel a ďalšie.

Veľmi obľúbené sú tzv. rovné stávky, teda malé čísla (1–18) alebo veľké čísla (19–36), červené alebo čierne čísla, párne alebo nepárne čísla. Výplatný pomer pri rovných stávkach je 1:1. V prípade, že stavíte 100€ na červenú a výherné číslo je červené, vyplatených vám bude 100€ plus váš vklad, teda 200€ celkovo.

Okrem rovných stávok možno staviť na 12 čísel, a to prostredníctvom stávok na tri tucty a tri stĺpce, prípadne na susedné tucty a susedné stĺpce. Všetky stávky je navyše možné ľubovoľne kombinovať. Žetónov na ruletovom pláne môžete v rámci povolených minimálnych a maximálnych stávok použiť koľko chcete.

Hraj online ruletu zadarmo a bez registrácie

Ak hľadáte zábavnú online hru plnú rôznych možností, ruleta je skvelá voľba. Ak chcete vyhrať peniaze, musíte staviť vlastné peniaze s rizikom ich straty. Avšak hraním bezplatnej rulety online v demo režime nestratíte nič.

V online rulete zadarmo figurujú iba hracie kredity. Hru si užijete bez registrácie a vkladu, pričom neprídete o žiadne reálne peniaze, no ani nevyhráte.

Online ruleta zdarma funguje veľmi podobne ako klasická ruleta v kamenných kasínach. Na jej vyskúšanie nemusíte nikam chodiť, nepotrebujete si hru sťahovať ani inštalovať. Priamo na tejto stránke nájdete viac než 200 ruletových hier od rôznych vývojárov.

Hra prebieha tak, že na začiatku dostanete istý počet hracích kreditov, ktoré následne použijete na stávky v jednotlivých kolách. Vyplácanie odmien ostáva identické ako pri hre o skutočné peniaze, avšak hracie kredity nemajú žiadnu hodnou, preto hráte úplne bez rizika.

Ruleta online zadarmo je skvelým spôsobom ako vyskúšať, či rozumiete pravidlám hry, ktoré síce nie sú zložité, ale nikdy nezaškodí dozvedieť sa o hre viac. Vyskúšať môžete rôzne druhy hrania, pričom sa nemusíte obávať, že prídete o svoje peniaze.

Na stránke OficiálneKasína.sk máte k dispozícii viacero typov online rulety zdarma. Nájdete tu americkú, európsku aj francúzsku, rovnako aj menej tradičné verzie ruletových hier. Okrem toho si zahrať môžete aj online automaty zadarmo alebo online blackjack zdarma.

Európska ruleta vs Americká ruleta online bez vkladu

Pri rulete online je dôležité upozorniť na to, že existujú rôzne verzie. Medzi najobľúbenejšie patrí Európska a Americká ruleta. V Americkej rulete má koleso dva zelené nulové body (0 a 00), kým Európska ruleta má iba jeden zelený nulový bod.

Načo slúži v rulete nula? Zelené políčko s nulovou hodnotou zaisťuje kasínu výhodu (angl. house edge), teda dlhodobý zisk. V Európskej rulete je táto výhoda 2,7%, kým zdvojená nula v Americkej rulete prináša kasínu zisk 5,3%.

Existuje aj variant známy ako Francúzska ruleta, ktorá má tiež len jednu nulu, ale v porovnaní s Európskou ruletou obsahuje doplnkové pravidlá, ktoré ďalej znižujú výhodu kasína. Pri hraní online rulety bez vkladu však nemáte čo stratiť, keďže hracie kredity nemajú reálnu hodnotu.

Ako vyhrať v online rulete?

Ruleta sa nazýva kráľovnou hazardných hier, no aj v tomto prípade je výsledok hry založený na šťastí a náhode. Nedokážete ho ovplyvniť. Jediná vec, ktorú môžete kontrolovať, je zmena typu stávky. Teda to, či umiestnite viac alebo menej rizikovú stávku.

Pri online rulete neexistuje zaručený spôsob ako vyhrať, ani ako oklamať počítač. Online ruleta zdarma je predovšetkým o zábave bez rizika. Je skvelým spôsobom ako spoznať hru v prípade, ak sa rozhodnete vyskúšať hrať ruletu za reálne peniaze v online kasíne.

Často kladené otázky

Môžem hrať ruletu zadarmo neobmedzene?

Áno. Ak miniete hracie kredity, aktualizovaním stránky alebo obnovením hry môžete spustiť ruletu opäť.

Sú všetky ruletové hry zdarma?

Na stránke OficálneKasína.sk sa nachádzajú verzie online rulety v demo verzii, ktoré sú k dispozícii úplne zadarmo a bez registrácie.

Môžem hrať ruletu zadarmo aj cez mobil?

Nie všetky verzie rulety zdarma sa dajú hrať na mobilných zariadeniach, ale mnohé z nich áno. Potrebné je len internetové pripojenie a zabaviť sa môžete priamo z internetového prehliadača.

Podľa čoho si mám vybrať ruletu online zdarma?

Americká ruleta má horší výplatný pomer (94,74%) než Európska ruleta (97,3%). Preto by ste si mali vždy skôr vybrať Európsku ruletu, keďže vaše šance na výhru sú v nej podstatne vyššie.

Francúzska ruleta, ktorá je veľmi podobná Európskej rulete, má niekoľko dodatočných pravidiel v prospech hráča, preto je tento typ rulety ešte lepší.

Ak hráte len pre zábavu, tak na tom, samozrejme, nezáleží, ale nie je na škodu vybrať si verziu výhodnejšiu pre hráča.

null